Strona główna > Aktualności > Wieści z uczelni > Finał Akademii Młodych Odkrywców

 

Drukuj

 

Wrocław Europejska Stolica Kultury - Kandydat
2010-06-24 15:19:42

Finał Akademii Młodych Odkrywców

Klonowanie przy użyciu kalejdoskopu, puszczanie rakiet na wodzie oraz latanie na odkurzaczu i miotle, to tylko nieliczne atrakcje pikniku naukowego Akademii Młodych Odkrywców (AMO) w Politechnice Wrocławskiej. W sobotę 26 czerwca b.r. zapraszamy na imprezę, która zakończy największy na Dolnym Śląsku i jedyny bezpłatny cykl wykładów i pokazów popularno-naukowych przeznaczonych dla dzieci. W tym roku w zajęciach AMO uczestniczyło 250 słuchaczy.

O godz. 9:30 prof. Tadeusz Wieckowski, Rektor Politechniki Wrocławskiej, rozda certyfikaty ukończenia AMO (WYB. Wyspiańskiego 27, bud. A-1, aula). Piknik naukowy zaplanowano na godz. 10:45 na parterze budynku C-13 (wyb. Wyspiańskiego 23-25). Akademia Młodych Odkrywców to niezwykłe zajęcia, podczas których dzieci w wieku od 7 do 14 lat poznają fascynujący świat nauk ścisłych.

Każde spotkanie poświęcone jest innym zagadnieniom, objaśnianym na podstawie doświadczeń fizycznych. Większość z nich dzieci mogą powtórzyć w domu z pomocą rodziców. Tematy zajęć często są wynikiem bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie, a na związane z nimi pytania dzieci odpowiadają zapraszani do prowadzenia wykładów eksperci. Na przykład niedawno słuchacze AMO uczyli się, jakie zagrożenia niesie ze sobą powódź i o zabezpieczeniach mającym jej zapobiegać.

W tegorocznej edycji AMO uczestniczyło 250 słuchaczy. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach – jedna z nich kontynuowała ubiegłoroczne spotkania. Zainteresowanie wykładami jest ogromne. Dr Anna Hajdusianek z Instytutu Fizyki, która stworzyła i prowadzi Akademię Młodych Odkrywców, codziennie odbiera telefony od rodziców z prośbą o zapisanie dziecka na przyszłoroczny cykl. Zapisy ruszą jednak dopiero po wakacjach.

Więcej o AMO na stronie internetowej: www.amo.if.pwr.wroc.pl